Barış ve Damlalar

Genç yaşlarında müziĝi sevdiler, grup kurdular, o yaşlarda konserler verdiler ve uzun seneler Fransa'da Türk müziĝini tanıttılar. Küçük yaslarında müzik yapmaya baslamaları onların eĝitimlerini engellemedı ve her zaman bilimle müziĝi bir arada yürüttüler.

"Müziĝe Gönül Vermi
ş. Üç Bilim insanı" ise onların sloganıydı. Üniversitenin ilk senelerinde Paris'te Cirque d'Hiver'de 72 grubun arasında Fransa birincisi oldular ve bu basarilari onlara ilk albümlerini yapmalarına sebep oldu.

Bar
ış Korkmaz : 1985 senesinde Istanbul Saint Benoit Fransiz lisesine kayıt olup, 1989 senesinde öĝrenimine devam etmek için Fransa'ya yerleşti. Fransa'nin Tours şehrinde François Rabelais Üniversitesi Fen Fakültesi biyokimya bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede biyokimya ve moleküler biyoloji üzerine doktara yaptı. Bir sene Amerika Seattle'da bir kan hastalıĝı olan notropeni üzerine arastirma yapıp, iki sene Münih’te Max-Planck Neurobiology arastırma merkezinde bir baĝisıklık sistemi hastalıĝı olan Wegener`s Granulamatosis üzerine çalıştı. Barış şu an Fransa’nın Tours sehrinde arastırmacı olarak çalısmalarına devam ediyor.

Sevil Korkmaz : 11 ya
şında Fransa’ya geldi. Ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi Fransa'da bitirdi. Tours şehrinde fızyoloji-farmakoloji dalında doktorasını aldı. Bir yıl Pfizer ilaç firmasında çalıştıktan sonra, Almanya’nın Heidelberg şehrine gitti. Halen Heidelberg Tıp Fakültesinde « Laboratory of Cardiac Surgery » bölümünde arastırmacı doktor olarak çalısıyor.

Elodie Kara : 1 ya
şında Fransa’ya geldi. Tours şehrinde moleküler biyoloji dalında doktorasını aldı. Daha sonra Ingiltere'de moleküller farmakoloji üzerine 3 sene arastırmacı olarak çalıstı. şu an Fransa’da özel bir sirkette arastırmalarına devam ediyor.

Baris
 
 
Sevil
 
   
 
Elodie
   
 
 
Telifhakkı © 2009 Barıs & Damlalar Hakları saklıdır
Bu sitedeki materyallerden izinsiz alıntı yapılması yasaktır
Hazırlayan Kerim KEMENCE - www.kemence.fr